Zwalczanie szerszeni i gniazd os

Zwalczamy szerszenie i osy, całe gniazda na terenie Piastowa, Błonia, Łomianek, Piaseczna, Legionowa, warszawskiej dzielnicy Żoliborz czy Grodziska Mazowieckiego

kontakt@dddezynfektor.pl tel. +48 798 362 222

Usuwanie szerszeni

Szerszenie, osy i pszczoły są ze sobą spokrewnione i wszystkie stanowią podobne zagrożenie, jednak z tych trzech gatunków szerszeń jest zdecydowanie największy i najbardziej jadowity.

Podobnie jak osy, potrafią żądlić wiele razy, a ich użądlenie może wywołać reakcję alergiczną, która może wymagać pomocy medycznej. Ich użądlenie jest jednak bardziej bolesne niż u innych gatunków, a jego szansa na wywołanie reakcji alergicznej jest większa; ludzie, którzy mogą nie mieć ostrej reakcji na użądlenie pszczół, mogą jednak cierpieć na ukąszenie przez szerszenia.

Chociaż ich populacje w ulu nigdy nie są tak duże jak pszczół i os, prowokowanie ich jest równie niebezpieczne, a niektóre zapachy (nawet pozornie nieszkodliwe perfumy i aromaty spożywcze) mogą spowodować, że cały ul wejdzie w stan agresywny.

Sprawdzanie i usuwanie gniazd szerszeni

Gniazda szerszeni zazwyczaj osiągają szczytowe rozmiary latem i chociaż w powietrzu będzie mniej szerszeni niż pszczół czy os, same ule są zwykle większe, a ich członkowie mogą reagować na dostrzeżone zagrożenia ze znacznych odległości. Chociaż kolonie te nie przetrwają miesięcy zimowych, bardzo trudno jest żyć w ich bezpośrednim sąsiedztwie.

Wiele osób nie potrafi odróżnić uli os, pszczół i szerszeni i może nie zdawać sobie sprawy, że pojedynczy szerszeń jest częścią gniazda.

Zabicie nawet jednego szerszenia może wytworzyć zapach, który pogorszy cały ich rój, a zapach ten może czasami przylgnąć do ubrań i tkanin, co jest potencjalnie niebezpieczne przy pierwszym napotkaniu gniazda.

Inwazje szerszeni są jednymi z najtrudniejszych przypadków, z jakimi musi się zmierzyć nasza firma, i wymaga sprzętu ochronnego w połączeniu z potężnym pyłem owadobójczym zwanym, aby poradzić sobie z samymi szerszeniami, podczas gdy usuwanie samego gniazda to kolejna cała procedura.

Duże rozmiary i naturalna odporność szerszenia oznaczają, że tylko specjalistyczne środki chemiczne mogą sobie z nimi poradzić, a nasi technicy bardzo dbają o to, aby ich zwalczanie było dla nich śmiertelne, ponieważ szerszenie często mogą przetrwać słabsze opryski i później stać się agresywne.

Zwalczanie os

Łatwo jest określić, czy masz problem z osami. Jeśli widzisz osy wchodzące lub wychodzące przez szczelinę w ścianie, dziurę w ziemi lub przelatujące w pobliżu twojego dachu lub innej części twojej posiadłości między majem a listopadem, prawdopodobnie masz gdzieś gniazdo os. Gniazdo osy to szara lub brązowawa struktura, wykonana z materiału przypominającego papier. Jesienią, gdy dni stają się coraz krótsze, osy mylą się ze światłem w pomieszczeniach, myśląc, że to słońce, więc mogą wejść do pokoju w twoim domu.

Zablokowanie otworu, przez który wchodzą i wychodzą, nie jest produktywne, a nawet może być niebezpieczne, ponieważ pogorszy osy i nie zabije gniazda. Na pewno znajdą inny sposób na wyjście, a nawet wejdę do twojego londyńskiego domu. Przerywanie os i ich gniazda rozgniewa je, a jeśli dostrzegą zagrożenie dla ich gniazda, będą je łatwo użądlić.

Po co usuwać gniazdo os Twojego domu?

Setki ludzi umiera co roku z powodu użądlenia przez osę w Polsce. Jasne, mają swoje miejsce w ekosystemie, ponieważ żywią się muchami, gąsienicami i innymi owadami, ale populacje os zostały sztucznie zwiększone przez lata z powodu czynnika ludzkiego. Nasze budynki zapewniają im nieograniczone miejsca do gniazdowania, podczas gdy w naturze byłyby ograniczone do jaskiń, dziuplastych drzew i innych naturalnych dziupli. Osy powodują masowe szkody w produkcji owoców jesienią i są jednym z powszechnych szkodników w naszym kraju.

Usuwanie gniazd os i szerszeni

Twój lokalny technik DDD zajmie gniazdo lub jego wejście, używając proszku owadobójczego i specjalnej lancy, która pomaga w aplikacji. W ten sposób technik będzie mógł sięgnąć z ziemi na drugie piętro. Zaawansowany, biodegradowalny środek owadobójczy jest nietoksyczny dla ssaków, ale ma silne działanie przeciwko osom i szerszeniom. Przed zabiegiem technik sprawdzi obszar pod kątem innych gniazd lub zbiorników wodnych, które mogą przyciągnąć inne osy do Twojej posiadłości.