Muszki owocówki i drenażowe to nie to samo

Terminy „mucha owocowa”, „komara” i „mucha drenująca” są często używane zamiennie, jednak są to odrębne szkodniki wymagające pozytywnej identyfikacji przed podjęciem jakichkolwiek działań kontrolnych. Czasami komplikuje to obecność wielu uciążliwych gatunków much w tym samym obiekcie.

Muszki owocówki — zarówno czerwonookie ( Drosophila melanogaster ), jak i ciemnookie ( D. repleta ), między innymi — rozmnażają się w szczątkach organicznych, które gromadzą się w drenach; u podstawy ścian w źle oczyszczonych i utrzymanych obszarach przygotowywania żywności i sprzątania; oraz w zmywarkach do naczyń, wywozach śmieci i śmietnikach. Rozwiązanie problemu zaczyna się tam, od dokładnego programu sanitarnego, który może obejmować nawet wymianę uszkodzonych ścian, podłóg i innych elementów konstrukcyjnych.

Borany, regulatory wzrostu owadów oraz środki do czyszczenia odpływów i podłóg zawierające pieniący się enzym to solidne opcje kontroli. Ponadto pułapki na muszki owocowe mogą być pomocne w eliminowaniu maruderów, a wentylatory o niskiej prędkości wiejące w bufetach, barach sałatkowych itp. mogą stworzyć nieprzyjazne środowisko dla tych szkodników. W niektórych przypadkach pułapki na owady (ILT) mogą być używane w połączeniu z pułapkami na muszki owocowe, aby pomóc przyciągnąć muszki owocowe do zabicia.