Jak sprawdzić materac pod kątem obecności pluskiew?

Jak sprawdzić materac pod kątem obecności pluskiew?

Jeśli podejrzewasz, że Twój dom został zaatakowany przez pluskwy, oto jak przeprowadzić szybką inspekcję wizualną własnego materaca. Wiedza, jak sprawdzić, czy nie ma pluskiew, może zaoszczędzić czas i pieniądze (poprzez wczesne złapanie infestacji) i lepiej zrozumieć, jak poważna może być infestacja.

Jeśli potrzebujesz pomocy z pluskwami, zadzwoń po profesjonalną firmę z bezpiecznymi i skutecznymi środkami oraz narzędziami.

Znaki, na które należy zwrócić uwagę podczas sprawdzania materaca pod kątem pluskiew:

Żywe pluskwy

Czerwone lub rdzawe plamy krwi

Ciemne plamki lub plamy z odchodów pluskiew

Drobne, blade jajka lub skorupki

Puste, półprzezroczyste obudowy skorupy

Zapachy stęchlizny

Jak sprawdzić swój materac pod kątem pluskiew?

Krok 1

Dokładnie sprawdź swoje prześcieradła, koce, kołdry i poszewki na poduszki. Poszukaj śladów, które mogą przypominać plamy krwi lub kału pozostawione przez pluskwy po nocnym posiłku. Sprawdź, czy nie ma plam w górnej części materaca, a także wzdłuż szwów.

Krok 2

Odsuń materac od ściany. W ten sposób można wyeksponować pluskwy ukrywające się między materacem a ścianą. Daje również więcej miejsca na przeprowadzenie inspekcji.

Krok 3

Nawet jeśli na prześcieradle nie ma widocznych plam krwi ani śladów kału, nadal należy sprawdzić materac pod spodem. Ostrożnie usuń całą pościel. Jeśli w pościeli nadal kryją się pluskwy, unikaj potrząsania nimi, aby pluskwy nie rozrzucały się po twojej sypialni.

Umieść arkusze w plastikowych workach na śmieci lub włóż je bezpośrednio do pralki. Susz je w wysokiej temperaturze przez co najmniej 30 minut, aby upewnić się, że wszystkie pluskwy zostały zabite.

Krok 4

Sprawdź wzdłuż fałd i szwów materaca. Zalecamy noszenie rękawiczek, aby chronić ręce podczas robienia tego. Możesz także poprowadzić kartę wzdłuż szwów, aby wypchnąć wszelkie pluskwy, jajka lub osłonki skóry, które są zaklinowane głębiej w pęknięciach.

Krok 5

Po sprawdzeniu górnej części materaca odwróć go i oprzyj o ścianę, aby zobaczyć spód. Możesz sprawdzić te same obszary, co na górze.

Krok 6

Po zdjęciu materaca z ramy łóżka poświęć ten czas na sprawdzenie sprężyny skrzynkowej, jeśli ją posiadasz. Sprawdź, czy nie ma plam wzdłuż fałd i szwów. Możesz również odwrócić sprężynę pudełka, ponieważ pluskwy mogą również pełzać wokół osłony przeciwpyłowej na spodzie sprężyny pudełka.

Krok 7

Na koniec rozejrzyj się po ramie łóżka. Pluskwy mogą zmieścić swoje maleńkie ciała w pęknięciach i szczelinach, a także pod ramą. Czasami można je nawet znaleźć ukryte w otworach na śruby.