Natrafiłeś w domu na mrówkę zimą? To może oznaczać problemy

Podczas ciepłych miesięcy ludzie często nie martwią się, że zobaczą zabłąkaną mrówkę … zakładając, że to tylko przypadkowy zwiadowca. Takie mrówki mogą niepokoić, ale znalezienie mrówki w domu zimą może być oznaką jeszcze większego problemu.

Co dzieje się z mrówkami zimą?

Mrówki są egzotermiczne lub zimnokrwiste , co oznacza, że ​​nie wytwarzają ciepła własnego ciała. Zimą oznacza to, że mrówki muszą znaleźć ciepłe miejsce do gniazdowania lub – w zależności od gatunku mrówek – podjąć określone działania, aby przetrwać zimę.

Czy mrówki mogą przetrwać na mrozie?

Wystawione na mroźną zimę żadne… mrówki nie przetrwają, Jednak mrówki opracowały metody przetrwania, aby przeżyćzimę.

Na przykład wiele gatunków mrówek stłoczy się głęboko w swojej podziemnej kolonii, jak najdalej od zimna. Niektóre mrówki (takie jak mrówki leśne) tworzą duże kopce ziemi nad swoją kolonią. Kopiec może pochłaniać ciepło promieniowania słonecznego i pomagać w ogrzaniu kolonii znajdującej się poniżej.

Niektóre mrówki dzielą się nawet na mniejsze kolonie z własnymi królowymi, gdy robi się zimno. Te odłamki pozostają luźno połączone z całą kolonią i wiosną ponownie połączą się ze sobą. Podział na oddzielne kolonie zwiększa szanse na całkowite przeżycie w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak i narazi poszczególne grupy na ekstremalne zimno.

Wiele mrówek, przytulając się do siebie zimą, wchodzi w stan zwany diapauzą. Ten stan fizjologiczny jest często porównywany do hibernacji , ale diapauza to czasowy stan uśpienia , podczas gdy hibernacja wiąże się ze spowolnieniem metabolicznym.

Czy to normalne posiadać w domu mrówki zimą?

Posiadanie mrówek w domu zimą nie jest normalne. W chłodne zimowe miesiące mrówki powinny być zakopane w swoich koloniach pod ziemią . Jeśli zimą zobaczysz mrówki, może to być bardzo zły znak dla twojego domu…. co prowadzi do kolejnego pytania.

Skąd pochodzą mrówki?

Jeśli zimą zobaczysz mrówkę w swoim domu, oznacza to, że grupa mrówek używa Twojego domu, aby przetrwać zimno. W końcu zapewnia niezbędne ciepło – a także źródła pożywienia i wody.

Co gorsza, niektóre mrówki stolarskie mogą zrobić to samo. Ponieważ gnieżdżą się w drewnie, mogły wygryzać tunele w belkach twojego domu i wychodzić na wiosnę głodne. Dlatego ważne jest, aby szukać pomocy za każdym razem, gdy zimą zobaczysz w środku jakąkolwiek mrówkę.

DDDezynfektor eksterminuje mrówki

Nie pozwól, by mrówki stały się twoim stałym sąsiadem. Jeśli uważasz, że masz problem z mrówkami , zadbaj o bezpieczeństwo swojej rodziny i zapobiegnij pogorszeniu sytuacji, dzwoniąc do DDDezynfektora w celu zidentyfikowania rodzaju mrówek i ich wyeliminowania.